Złóż PIT w terminie

Posted by on sty 4, 2013 in Formularze PIT | 0 comments

Zdaniem ekspertów, deklarację podatkową zawsze lepiej jest złożyć w terminie, nawet jeśli zawiera błędy. Korektę można wykonać zawsze, a za spóźnienie grożą poważne konsekwencje.

Terminy

PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za 2012 r. - ostateczny termin: 30 kwietnia 2013 r.PIT–28 i PIT-16A - do 31 stycznia 2013 r.PIT-40 musi zostać złożony do 28 lutego 2013 r. 

Kiedy PIT został złożony w terminie?

PIT został złożony w terminie, jeżeli przed jego upływem trafił do biura podawczego urzędu skarbowego. Wszystko jest w porządku także, jeśli PIT został złożony przez Internet. Na szczęście teraz nie jest już wymagany podpis elektroniczny.

Dni wolne od pracy

Według art. 12 § 5 ordynacji podatkowej, jeśli ostatni dzień okresu rozliczeniowego wypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy (niedziele i święta*) – deadline będzie w następny dzień po dniu lub dniach wolnych. 

Potwierdzeniem złożenia PITu w urzędzie jest stempel - datownik przybity na kopii PIT-u. Dowodem złożenia e-Deklaracji jest wydrukowane Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Do kiedy PIT upo 2012 ekorekta PIT korekta PIT Terminy PIT 2013 pit 36 pit 28 PIT online druki program pity 2012 program do pit

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>