Polacy w czasach moralności

Posted by on lut 12, 2013 in | 0 comments

W trakcie rozliczenia podatkowego mamy możliwość oddać 1% naszego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przekonajmy się, że taka możliwość jest bardzo przydatna dla naszego społeczeństwa!

Jak oddać 1%?

W Internecie ogłaszają się wszelkie organizacje, na które można przekazać 1%. Gdy już wybierzemy odpowiednią organizację, pozostaje wpisanie jej numeru KRS na formularzu PIT. Najlepszym wsparciem w tej kwestii są programy do PITów. 

Polska moralność w statystykach

Przekazując 1% wcale nie powinniśmy się wstydzić, że za bardzo się wyróżniamy. Ilość podatników, którzy w deklaracji podatkowej za rok 2011 przekazali 1% wynosi ponad 11 mln. To 33% wszystkich pełnoprawnych podatników. Uzbierali łącznie 411 mln zł. Odważmy się być szybsi od sąsiada, niedługo on będzie chciał być taki, jak my. Wielce prawdopodobne jest, że w tym roku liczba podatników przeznaczających podatek 1 procent wzrośnie do 70%.

Ile tak naprawdę daje 1%

Kwota roczna z 1% od podatnika to około 40zł. Za 40zł można kupić książkę lub płytę muzyczną. Ale rzadko kiedy wykorzystujemy 40zł w tak pożyteczny sposób. 40zł w skali roku to 10 gr dziennie. Musielibyśmy więc przez dwa dni zbierać na paczkę zapałek. 3zł na miesiąc to jedna cola mniej, a możemy w sposób czynny wesprzeć nasze ideały.

Kto korzysta z 1%?

Organizacje Pożytku Publicznego działają na rzecz potrzebujących. Potrzebujący to nie tylko dotknięci przez zły los obywatele, ale również zwierzęta oraz instytucje kulturalne. Każdy Polak znajdzie więc coś dla siebie.

Przekonaj się, że i Ciebie stać na pomoc. 10 groszy z każdego Twojego dnia może uczynić Cię pożytecznym obywatelem!

Do kiedy PIT upo 2012 ekorekta PIT korekta PIT Terminy PIT 2013 pit 36 pit 28 PIT online druki program pity 2012 program do pit

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>