Zalety E-Deklaracji

Posted by on gru 13, 2012 in O podatkach 2013 | 0 comments

Od niedawna można złożyć rozliczenie podatku PIT przez Internet. Ta metoda cieszy się sporym zainteresowaniem i coraz więcej osób z niej korzysta. E-deklaracje mają wiele zalet, chociaż są też pewne minusy.
Okazuje się, że coraz więcej osób deklaruje chęć rozliczenia e-deklaracji. Żeby wysłać PIT 2012 drogą elektroniczną potrzebny jest też oczywiście dostęp do Internetu, wtyczka do Acrobat Reader ze strony Ministerstwa Finansów lub darmowy program do rozliczania PIT.

Wady e-deklaracji

Złożenie deklaracji PIT przez Internet wymaga więcej przygotowań niż tradycyjna metoda. Przede wszystkim, nie wyślesz drogą elektroniczną formularza PIT 2012, jeśli nie masz kwoty przychodu z ubiegłego roku, więc koniecznie trzeba uzbroić się w PIT 2011. Niektórzy twierdzą, że wadą e-deklaracji jest wymóg e-podpisu, ale to nieprawda. Do najważniejszych e-deklaracji PIT (36, 36L, 37, 38, 39) nie potrzebujesz elektronicznego podpisu.

Zalety e-deklaracji

Z badań Ministerstwa Finansów wynika, że rozliczający podatek PIT przez Internet, za największą zaletę uważają wygodę. Nic dziwnego, możesz złożyć swój PIT2012, nie wychodząc z domu. Zaraz potem ankietowani wymieniają oszczędność czasu i oczywiście pieniędzy. To chyba najważniejsze argumenty i nie wymagają komentarza. W PIT 2012 wyeliminowano konkretną wadę, która jeszcze w ubiegłym roku zniechęcała podatników do rozliczenia podatku przez Internet. Do tej pory małżonkowie, którzy chcieli rozliczyć się wspólnie, przez złożeniem PITu przez Internet, musieli uzyskać z urzędu skarbowego upoważnienie do wspólnego rozliczenia, czyli UPL-1. W tym roku małżonkowie rozliczą PITy 2012 bez takiego utrudnienia. Jeśli złożysz PIT 2012 przez Internet, nie zapomnij, że musisz poczekać na urzędowe poświadczenie odbioru – UPO – które potwierdzi dostarczenie PITu w terminie. Darmowy program do rozliczeń dodatkowo ułatwi Ci czas składania PIT2012.
Do kiedy PIT upo 2012 ekorekta PIT korekta PIT Terminy PIT 2013 pit 36 pit 28 PIT online druki program pity 2012 program do pit

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>