UPO – pobrać, wydrukować i zachować!

Posted by on sty 7, 2013 in E-deklaracje | 0 comments

Chcesz zaoszczędzić czasu i rozliczyć się przez Internet? Pamiętaj o UPO!

Coraz więcej e-Podatników

Prawie 1,5 miliona podatników rozliczyło PIT w minionych latach w systemie e-Deklaracje.W 2013 r. ich liczba może wzrosnąć. W końcu społeczeństwo coraz bardziej przyzwyczaja się do załatwiania spraw drogą elektroniczną. Jednak każdy e-Podatnik, składający ePIT do 30.04.2013 r. winien pamiętać o wydrukowaniu UPO!

Czy e-PIT jest eko?

Jeżeli składasz PIT w urzędzie (mimo wypełnienia go na komputerze w systemie e-Deklaracje) nie ma potrzeby drukowania UPO. Powstaje kwestia, czy składanie PITu przez Internet jest ekologiczne? Chociaż nie zużywa się papieru na formularze, złożenie PITu online zmusza nas każdorazowo do drukowania dodatkowego poświadczenia.

Dlaczego UPO?

Wydrukowane UPO dowodzi złożenia przez Ciebie elektronicznego zeznania podatkowego i ma właściwie taką samą wartość jak potwierdzenie nadania listu poleconego. Bezwzględnie należy zapisać je sobie gdzieś w dobrym miejscu, ale przede wszystkim wydrukować i zachować na prawie 6 lat, czyli do przedawnienia formularza PIT. Żeby nie obawiać się zgubienia UPO, dobrze jest mieć kilka kopii przechowywanych w różnych miejscach.

Inaczej mówiąc: nie należy ślepo wierzyć biurokracji i systemowi. Nawet maszyny popełniają błędy, a my musimy umieć je wykazać. Właśnie na taką sytuację awaryjną przewidziane jest UPO.

Do kiedy PIT upo 2012 ekorekta PIT korekta PIT Terminy PIT 2013 pit 36 pit 28 PIT online druki program pity 2012 program do pit

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>