PIT PRO – a PIT online

Najcenniejsza walutą we współczesnym świecie jest czas. Rozumieją to również Urzędy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując im szybszą i efektywniejszą formę rozliczeń podatkowych, jaką jest rozliczenie się z PIT przy użyciu Internetu. Warto zapoznać się z taką opcją składnia deklaracji.

 

Dlaczego do wypełnienia PIT 11 warto użyć Internetu?

 

Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Wszystkie formularze mamy dostępne w sieci nieodpłatnie, nie jesteśmy więc zmuszeni wybierać się po nie do Urzędu, co jest wygodnie i pozwala oszczędzać cenny czas. Do rozliczeń używamy programy PIT pro, którego zaprojektowano specjalnie po to, aby pomóc wybrać nam właściwy formularz i poprowadzić przez etapy prawidłowego uzupełniania go. Dodatkowo, jeśli popełnimy jakiś błąd przy wypełnianiu deklaracji, program poinformuje nas o tym, co minimalizuje ryzyko złożenia fałszywych informacji.

Jeśli dokonamy rozliczenia PIT 11 przez Internet, musimy pamiętać o tym, że udostępnianie informacji zawartych w formularzu naszym pracownikom jest naszym głównym celem, na tej podstawie bowiem będą oni mogli rozliczyć się z podatku. Po wypełnieniu formularza, drukujemy na wszelki wypadek kilka egzemplarzy i wysyłamy mailem do naszych pracowników.