PIT 11 w sieci

Składanie deklaracji podatkowych nie sprawia raczej przyjemności. Całe szczęście znaleziono na to szybki i prosty sposób. Jest nim wypełnienie formularzy zdalnie a więc przy użyciu komputera. Statystyki pokazują, że z możliwości wypełnienia formularzy online, korzysta coraz większa liczba Polaków. Warto więc poznać zalety takiego rozliczenia podatkowego.

Przyszłość e-deklaracji

 

Zważywszy na fakt, że aby wypełnić formularz PIT 11 nie musimy udawać się do Urzędu, jest to dla nas o wiele wygodniejsza forma rozliczeń. Jedyne, co musimy w takiej sytuacji zrobić to znaleźć chwilę czasu na wypełnienie druku. W Internecie zajdziemy wszelkie potrzebne informacje, wzory formularzy oraz program, który pozwoli szybko i sprawnie przebrnąć przez procedurę składnia e-deklaracji. Opcja wypełnienia PIT online, posiada na mocy prawa (dekret minister finansów z 2008 roku) , taki sam status jak rozliczenie się osobiście w Urzędzie.

Wypełniony formularz  wysyłamy do Skarbówki, w zamian otrzymamy dokument potwierdzający, iż deklaracja została dostarczona. Ważne, żeby tą informacje udostępnić swoim pracownikom.